Albert był bardzo aktywnym, młodym człowiekiem, jego pasją była jazda na deskorolce i odnosił sukcesy w tej dziedzinie. Wszystkie plany przekreśliło nieszczęście do którego doszło w 2017 roku.

Albert wracając do domu ze spotkania z przyjaciółmi, które odbywało się z okazji jego urodzin, został zaatakowany, pobity, a następnie przejechało po nim nadjeżdżające auto. W stanie krytycznym trafił do szpitala.

Po tym strasznym nieszczęściu, które spotkało Alberta, powrót do zdrowia i chociaż częściowego, samodzielnego funkcjonowania jest dla niego niezwykle trudną, ciężką pracą. Albert wszystkiego musi uczyć się od nowa. Ale bardzo dzielnie sobie radzi, pracuje z rehabilitantami i ma ogromną wolę życia.

Na dzień dzisiejszy, dzięki Waszej pomocy i bardzo intensywnej, codziennej, wielogodzinnej rehabilitacji stan zdrowia Alberta znacznie się poprawił. Albert oddycha samodzielnie, siedzi z pomocą rehabilitantów, potrafi skupić wzrok na mówiącej do niego osobie, rozumie co się do niego mówi. Albertowi zdarza się uśmiechać, nauczył się chwytać różne przedmioty, zaczynają pojawiać się wokalizacje, śledzenie wzrokiem różnych przedmiotów. Każdy taki sukces daje rodzicom siłę alby walczyć i wiarę, że warto!!!

Albert przebywa na stałe w domu, pod troskliwą opieką swojej mamy. „Nasz dzień zaczyna się o 7 rano i kończy o 22, w tym 4 godziny rehabilitacji”. Cały dom jest podporządkowany jego potrzebom. „Jest nam bardzo ciężko patrzeć na syna, jak leży i nic nie może zrobić, a był taki aktywny, uśmiechnięty, wszędzie go było pełno. Nigdy się nie poddamy i Albert też nie”.

Dzięki wsparciu finansowemu Was – Darczyńców – Ludzi o Wielkich Sercach, Fundacja może regularnie opłacać rehabilitację Alberta, finansować pobyty w specjalistycznych klinikach oraz kupować potrzebne Albertowi sprzęty rehabilitacyjne. W chwili obecnej miesięczny koszt intensywnej, codziennej rehabilitacji Alberta to około 10000 zł. Pamiętajmy o Albercie i pomagajmy. Dobro powraca! Ważne jest aby nie dopuścić do przerw w rehabilitacji i nie utracić dotychczasowych efektów.

Rodzice Alberta starają się również o możliwość skorzystania z innowacyjnej terapii komórkami macierzystymi, które pomogło już innym osobom. Koszt będzie wynosił ok. 100000 zł.  

W imieniu Rodziców Alberta, Fundacja składa gorące podziękowania za dotychczas okazaną Albertowi pomoc i wsparcie.

Darowizny można wpłacać poprzez niniejszą zbiórkę lub bezpośrednio na subkonto Alberta o numerze:  76 1090 1346 0000 0001 1455 5351 w tytule wpłaty wpisując: Darowizna dla Alberta Radomskiego .