Fundacja Pomaganie Jest Trendy we współpracy z inżynierami z warszawskiego „My Clean Point” ruszyła z programem budowania bezpieczeństwa w polskich szpitalach W tym celu powstała baza dezynfekcyjna do rąk, której instalacja planowana jest w kilkuset szpitalach i przychodniach na terenie Polski.

Celem urządzeń jest bezpieczeństwo i higiena pacjentów oraz stworzenie systemu umożliwiającego szpitalom trwałe zarabianie funduszy na swoje cele statutowe.

Urządzenie nie tylko wyposażone jest w nowoczesne funkcje oraz fotokomórkę, ale również skonstruowane jest tak, aby samodzielnie się finansowało (np. koszty wymiany żelu do dezynfekcji) i zarabiało na inne potrzeby służby zdrowia – pomaga w tym system wyświetlania reklamy „Ledboard”, który zamontowany jest w urządzeniu. Miejsca reklamowe udostępnione są agencjom reklamowym, które wykorzystywać powierzchnie mają w taki sposób, aby zyski z tychże reklam pozwoliły szpitalom na zarabianie funduszy

Pierwsza instalacja rusza w szpitalu kaliskim w najbliższą środę (06.05) w samo południe, kolejne zależne są o rozwoju uruchomionej zbiórki na zakup sprzętu … Chcielibyśmy, aby Polacy pomagali sobie nawzajem, dlatego prosimy mieszkańców miast, które odwiedzamy do pomagania poprzez udział w zbiórce i jej promocję, abyśmy mogli odwiedzać kolejne miasta i dzięki Wam w nich pomagać.