Jesteśmy rodzicami Mieszka, który w wieku 3 lat zachorował na cukrzyce typu 1. Jest to choroba, z którą Mieszko będzie borykać się do końca życia. Trzustka przestała produkować insulinę i musi mieć ją podawaną z zewnątrz. Pompa na którą powstała zbiórka ułatwi Mieszkowi życie z tą chorobą.

Chcemy zakupić pompę insulinową, która sprawi, że Mieszko będzie miał bardziej wyrównane cukry. Dzięki temu choroba nie będzie niszczyć jego organów, czy też wpływać na ich prawidłowe funkcjonowanie w przyszłości. Glikemia w ,, zakresie ” dla cukrzyka jest bardzo ważna gdyż samopoczucie przy prawidłowych cukrach jest znacznie lepsze . Pompa pomoże nam uchronić Mieszka przed nagłymi spadkami cukrów gdyż Mieszko jest bardzo aktywnym chłopcem , gra w piłkę , jeździ na rowerze , uwielbia pływać jest go wszędzie pełno a gdy dochodzi do sytuacji że niestety nie może pójść na rower ponieważ glikemia jest za niska lub za wysoka wtedy pojawia się smutek na jego twarzy i oczekiwanie z pytaniem ,, Mamo / Tato kiedy będę mógł pójść ”.

W sytuacji kiedy jest przeziębiony / chory , pojawia się gorączka niestety cukry absolutnie nie chcą współpracować każda infekcja powoduje , że glikemia utrzymuje się wysoko wtedy baza musi być zwiększana/ zmniejszana w zależności od tego jak organizm podczas infekcji zareaguje na lekarstwa / antybiotyk . Dzięki pompie insulinowej Medtronic 780 g Mieszko będzie mógł aktywnie uczęszczać w zajęciach podczas pobytu w przedszkolu bez lęku nas jako jego rodziców że nagle spadnie cukier czy też poszybuje do góry a my nie będziemy w pobliżu , będzie mógł uczęszczać aktywnie na lekcje wychowania fizycznego.

Co ważne 780 g zwiększa dawkę insuliny, gdy trend wykazuje wzrost glikemii. Automatyczna korekta podawana jest z wyprzedzeniem, dopasowana do aktualnej sytuacji auto korekta, podawana jest w małych dawkach co 5 minut.
Automatycznie dostosowuje dawki insuliny bazowej i bolusy korekcyjne, dzięki czemu syn może skupić się na swojej aktywności – a nie na poziomie cukru.

System MiniMed™ 780G Uczy się pacjenta , sama reaguje. Cały osprzęt pompy jest bardziej udoskonalony dotychczas Mieszko nosi na ręce Sensor Libra oraz nakładkę Bubble które wysyłają pomiary cukru co 5 min na telefon bazowy znajdujący się bez przerwy w pobliżu Syna , z drugiego telefonu korzystamy my jako rodzice żeby wiedzieć co w danej chwili się dzieje z cukrami , przy nowej pompie Mieszko będzie miał tylko jeden sensor bez potrzeby ciągłej kalibracji . Co ważne pompa jest wodoodporna . Posiadamy teraz pompę z refundacji, ale lekarz, który nas prowadzi, zasugerował na ostatniej wizycie, że Mieszko jak najbardziej może mieć najnowszą pompę. Ważne jest to, że będzie ona bardziej kontrolować spadki i wzrost glikemii. Koszt pompy jest wysoki, dlatego prosimy o pomoc w zbiórce. Za każdą pomoc serdecznie dziękujemy w imieniu swoim i Mieszka.