Nikodem urodził się w 2007r jako wcześniak w 26 tygodniu ciąży z masą ciała 580 gram  Pod respiratorem spędził 3-mc a walka o życie, zdrowie toczyła się w szpitalu 6 miesięcy.

Rozpoznanie u syna:
Niewydolność oddechową,
Zakażenie wewnątrzmaciczne,
Wrodzone zapalenie płuc,
Niedrożność i perforacja przewodu pokarmowego (wada krezki jelita),
Przetrwały przewód tętniczy,
Posocznica,
Stan po krwawieniu do komór bocznych mózgu I / II stopień,
Retinopatia wcześniacza,
Rozedma śródmiąższowa,
Dysplazja oskrzelowo-płucna,
Przejściowa niedoczynność tarczycy wcześniaków,
Hiperbilirubinemia bezpośrednia,
Przepukliny pachwinowe obustronne,
Zakażenie układu moczowego.
Obecnie Nikodem ma 14 lat Dziecięce Porażenie Mózgowe Czterokończynowe co za tym idzie, zmaga się z wieloma chorobami jak epilepsja (padaczka), skolioza kręgosłupa, stopy płasko-koślawe, dysplazja oskrzelowo- płucna, retinopatia wcześniacza. Prawe oczko całkowite odwarstwienie siatkówki (trwała ślepota ), oczko lewe krótkowzroczność (-11) w chwili obecnej Nikodem czeka na zabieg usunięcia zaćmy.
Synek nawiązuje kontakt wzrokowy, nie mówi, reaguje na proste polecenia, sięga po zabawki-bawi się nimi. Bardzo lubi spacery szczególnie takie, kiedy może być prowadzony za ręce lub trzymać się chodzika. Nie zgłasza potrzeb fizjologicznych – jest pampersowany. Rehabilitacja pozwala nam utrzymać stan fizyczny w którym teraz jesteśmy oraz pozyskiwać lepsze efekty . W późniejszych latach zaczęły wychodzić schorzenia tj stopy płasko- koślawe, skoliozę kręgosłupa. Na stopy był już operowany 2 lata temu potrzeba jest noszenia ortez ortopedycznych w celu zapobiegnieciu dalszych skrzywień, wykoślawień. Kręgosłup natomiast jest wzmacniany gorsetem ortopedycznym.

Każdy dodatkowy wpływ pieniążków jest dla nas ogromną radością, możemy wtedy skorzystać z dodatkowych rehabilitacji, turnusów rehabilitacyjnych czy też pokryciem faktur związanych z zakupem pampersów, leków, odżywek, oliwek, kremów suplementów- witamin.