Wiktoria  jest dzieckiem niepełnosprawnym leżącym, obecnie to 16-latka w okresie dojrzewania, która rośnie i staje się małą kobietką. Ma to jednak swoje minusy, wyrasta z posiadanych w domu sprzętów rehabilitacyjnych, oraz pogłębia się u niej w szybkim tempie kifoza, która bardzo utrudnia jej siedzenie i funkcjonowanie. Porusza się na wózku i wymaga stałej opieki osoby drugiej, nie jest samodzielna, nie chodzi, nie mówi, siedzi z podtrzymaniem. Jej rozwój psycho-ruchowy jest bardzo opóźniony. Wymaga codziennej rehabilitacji. Liczba sprzętów potrzebnych do jej rehabilitacji jest bardzo długa. Jednak na chwilę obecną Wiktoria bardzo potrzebuje nowego wózka inwalidzkiego odpowiedniego do jej wieku, który zabezpieczył by jej plecy przed dalszym skrzywieniem. 

W obecnym wózku, który służy jej 9 lat i był już dwa razy spawany, niestety Wiktoria nie jest już w stanie siedzieć tak, by utrzymać prawidłową postawę. Dłuższe korzystanie z tego wózka, będzie bardziej pogłębić deformację jej kręgosłupa. Szukając najlepszego rozwiązania na problemy zdrowotne Wiktorii zdecydowałam się na zakup, większego wózka a mianowicie SWINGBO VTI z modułowym systemem rehabilitacyjnym do pozycjonowania  SPEX. Ten wózek inwalidzki jest wózkiem wysoce specjalistycznym, i jak najbardziej wskazanym dla Wiktorki do korzystania zarówno w domu, jak i w szkole, gdzie Wiki spędza ok. 4-5 godzin, uczestnicząc w zajęciach. Ważne jest to, że dzięki temu wózkowi,  będzie można dowolnie zmienić  pozycje  Wiktorii bez konieczności  przenoszenie jej z miejsca na miejsce, ponieważ posiada on płynną regulację oparcia, siedziska, ustawienia kół, podnóżka, podłokietników, czyli praktycznie każdego elementu z którego się składa.

Wózek ten posiada bardzo wiele zalet, między innymi  system modułowy, niską wagę co znaczenie ułatwi użytkowanie jej samej, ale przede wszystkim mnie ułatwi opiekę nad Wiktorią. Jednak najważniejsze jest to, że wózek ten posiada wiele funkcji odpowiednio dobranych do indywidualnych potrzeb i niepełnosprawności Wiktorii. Ma między innymi przechył oparcia od – 5 do + 45 stopni, przez co można ustawić Wiktorkę w odpowiednim dla niej położeniu. Posiada także pasy stabilizujące oraz klin, co znacznie zapobiegnie podwichnięciu bioder i ustabilizuje je, co przy dalszym wzroście Wiktorki jest niezwykle ważne. Natomiast SPEX– modułowy system rehabilitacyjny do pozycjonowania umożliwi jej indywidualne dopasowanie specjalnego siedziska do krzywizn kręgosłupa i utrzyma  jej sylwetkę w poprawnym ułożeniu, tak w pozycji siedzącej jak i leżącej, a także zapobiegnie pogłębianiu się dalszych krzywizn, wad postawy, oraz innym deformacją ciała. Reasumując, wózek SWINGBO VTI  ze specjalnym systemem  SPEX  jest dla Wiktorii idealny i jak najbardziej wskazany, a ona takiego potrzebuje. Wózka, który znacznie ułatwi jej codziennie funkcjonowanie, uczęszczanie na rehabilitację, do szkoły, oraz spacery.  Całkowity koszt wózka to ogromna kwota a mianowicie 39 000,00 zł. Po dofinansowaniu z NFZ oraz MOPS pozostaje mi do zapłacenia kwota własna, a wynosi ona prawie 13 000,00 zł. kwota dla mnie nieosiągalna, a sytuacja jest tym bardziej trudna, że wychowuje  wnuczkę sama, jako rodzina zastępcza i opiekun prawny, a pieniądze muszę wpłacić jak najszybciej. By móc opiekować się wnuczką 24 godziny, bo takiej opieki wymaga, musiałam zrezygnować z pracy zarobkowej. Ze skromnych dochodów pochodzących z  zasiłków, oraz alimentów na Wiktorię, bardzo trudno wygospodarować mi wszystkie konieczne opłaty.  Jednak teraz najważniejsze jest to,  że nie stać mnie na zakup, tego specjalistycznego wózka. Samej jest mi bardzo ciężko… Dlatego z całego serca proszę Was o pomoc i wsparcie ! Każda złotówka jest na wagę złota. Proszę pomóżcie mi podarować wnuczce nowy i tak potrzebny dla jej zdrowia wózek, a tym samym, nadzieję na życie bez bólu.  Za każdy gest Serca stokrotnie dziękuję !!!