Ola urodziła się w 2008 roku. Przez cały okres ciąży byliśmy przygotowani że nasze dziecko urodzi się z wodogłowiem oraz wadą serca . Kiedy kilka minut po północy na świat przyszła Ola nikt nie dowierzał ze ta mała istota ma wszystkie cechy wyglądu zewnętrznego odpowiadające Zespołowi Downa.

Mieliśmy wszystkie dokumenty medyczne w tamtym czasie potwierdzone przez klinikę w Łodzi że dziecko będzie miało wodogłowie a nie ZD o którym tak naprawdę nie wiedzieliśmy nic . Kilka chwil po urodzeniu Ola została zabrana przez lekarzy ponieważ miała poważne problemy z oddychaniem na intensywnej terapii spędziła kilka dni.Po kilku tygodniach kiedy już została wypisana do domu z potwierdzonym badaniem kariotypu który potwierdził trisomie chromosomu 21 (zespół Downa), wadę serca zaczęła się tak naprawdę walka o jak najlepszą rechabilitacje naszego dziecka.

Jak wiadomo nie jest to choroba ,która da się wyleczyć ,ale można pomóc Oli poprzez rechabilitacje na choć częściowo lepsze życie. Najważniejsze dla Oli są terapię u logopedy , neurologopedy , które teraz w większości odbywają się prywatnie. Ola skończywszy 13 lat wymawia tylko pojedyncze słowa, kontakt z nią jest utrudniony bo nie zawsze można ją zrozumieć gdyż słowa przez nią wypowiadane są niewyraźne. Aleksandra na start dostała bagaż w postaci swojej niepełnosprawności, prosimy o pomoc by ten bagaż był dla niej coraz lżejszy a bariery które pokonuje łatwiejsze do przejścia.