Wybrzeże Kości Słoniowej zajęło 171 miejsce na 188 ,w rankingu Human Development Index ONZ w 2015 r. Ponad 46% ludności żyje poniżej międzynarodowej granicy ubóstwa tj poniżej 2 USD dziennie.

Oficjalne statystyki jeszcze się nie zmieniły, więc wskaźnik ubóstwa wśród Wybrzeży Kości Słoniowej nie poprawił się w 2016 i 2017 roku.

Dzieci i nastolatki z Wybrzeża Kości Słoniowej z bardzo ubogich rodzin są bardziej narażone na niedożywienie i częściej opuszczają szkołę bez kwalifikacji, nie potrafią czytać ani pisać.

Ten projekt będzie skierowany do bezbronnych dzieci i nastolatków bez rodziców, szczególnie tych z obszaru Assié-Koumassi w dystrykcie Bongouanou (około 200 km od Abidżanu). Bread of Life na Wybrzeżu Kości Słoniowej działa zgodnie z zasadą, że: za każdą materialną nędzą kryje się brak edukacji.

Ubóstwo zaczyna się w umysłach ludzi, z braku możliwości i perspektyw na lepszą przyszłość. Dlatego edukacja jest narzędziem niezbędnym do przełamania błędnego koła ubóstwa wśród osieroconych lub wrażliwych dzieci i nastolatków z Wybrzeża Kości Słoniowej.

Dzięki projektowi Art for Life chcemy pomóc w zakupie nieruchomości dla naszej drugiej szkoły na Wybrzeżu Kości Słoniowej. W naszej pierwszej szkole oddalonej o dwie godziny jazdy od stolicy kraju- Abidżanu, liczba uczniów wzrosła z 30 do 170. Ta druga szkoła będzie w nowej dzielnicy, która cierpi z powodu skrajnego ubóstwa i analfabetyzmu. Pomóżmy, dzieciom na Wybrzeżu Kości Słoniowej pokonać biedę, wesprzeć edukację.