Nie reagowała na swoje imię, bawiła się bardzo schematycznie i nie zgodnie z przeznaczeniem zabawek. Nie potrafiła nawiązać kontaktu z rówieśnikami oraz nie panowała nad swoimi emocjami. Pół roku temu rozpoczęliśmy pracę, mającą na celu poprawę Jej rozwoju. Przed ukończeniem 3 roku życia u Gabrysi zdiagnozowano autyzm dziecięcy.

  Gabrysia wymaga regularnych spotkań terapeutycznych, które mają stworzyć Jej szansę na jak najlepsze funkcjonowanie w późniejszym życiu. Korzysta z zajęć wczesnego wspomagania rozwoju w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, w ramach którego realizowana jest terapia integracji sensorycznej, logopedyczna i z psychologiem. Od października br. rozpoczęliśmy też intensywną pracę z logopedą metodą krakowską, z którą wiążemy duże nadzieje. Liczymy na to, że córka zacznie posługiwać się nie tylko gestami, ale i mową czynną.

  Gabrysia wymaga zastosowania diety bezglutenowej, bezmlecznej oraz bezcukrowej. Konieczne jest też wprowadzenie suplementów diety, probiotyków – często sprowadzanych z zagranicy. 

Miesięczny koszt leków,specjalistycznej diety i rehabilitacji Gabrysi jest bardzo wysoki – 2500 zł. To przekracza nasze możliwości finansowe. Prosimy wszystkich Aniołów o pomoc w zapewnieniu Naszej Córeczce warunków do rozwoju i szczęśliwego dzieciństwa, jak najbardziej zbliżonego do dzieciństwa zdrowych dzieci. 

Dziękujemy wszystkim Aniołom, którzy zechcą nam pomóc.