Naszym celem jest stworzenie bezpiecznego domu dla dzieci z rodzin wielodzietnych oraz rodzinnych domów dziecka z Ukrainy. Wynajęliśmy już dom, połowę bliźniaka, w Krzyszkowie na obrzeżach Poznania, który może pomieścić do 20 dzieci (wraz z opiekunami).

Mamy obecnie pod opieką trzy rodziny. Pierwsza, to rodzinny dom dziecka składający się z 10 dzieci oraz opiekującej się nimi Mamy (6 dziewczynek i 4 chłopców w wieku od 4 do 16 lat). Druga rodzina, to Mama z 5 córkami w wieku od 4 do 18 lat. W obu przypadkach ojcowie musieli pozostać w Ukrainie. Trzecia rodzina to Babcia z 2 nastolatkami znajdującymi się w procesie adopcji. Skład osobowy może się w przyszłości zmieniać. Dom wynajęliśmy do końca kwietnia br. ale musimy założyć, że wynajem zostanie wydłużony nawet do kilkunastu miesięcy. Koszty wynajmu pokrywamy wspólnie jako Grupa ARC Europe.

Opis zbiórki

Dzieci mają już zapewniony bezpieczny dach nad głową. Teraz niezbędne jest pokrycie bieżących kosztów utrzymania domu. Zbieramy środki na jedzenie, ubrania i wyposażenie domu. Konieczne będzie pokrycie kosztów transportu (np. bilety, dojazd do szkoły) i organizacji nauczania (przedszkole, nauczanie zdalne, nauka języka polskiego czy angielskiego). Chcemy zapewnić dzieciom także opiekę psychologiczną i prawną.

Mamy ambitny cel!

Chcemy zebrać minimum 10 tys. zł. Jeżeli uda się ten cel osiągnąć, Management naszej firmy zadeklarował, że przekaże dodatkowe 10 tys. zł z prywatnych środków!

Zbiórkę prowadzimy na portalu zostananiolem.pl, korzystając ze wsparcia doświadczonego partnera jakim jest Fundacja „Bread of Life”. Zebrane darowizny zostaną przekazane bezpośrednio na wskazany powyżej cel, a nad wykorzystaniem środków czuwać będą przedstawiciele ARC Europe Polska.