NOWY OBIEKT -MIĘDZYNARODOWE CENTRUM SPOŁECZNOŚCI

Nowe obiekt, „Międzynarodowe Centrum Społeczności” to prężnie rozwijające się centrum zaangażowania i wsparcia społeczności, zlokalizowane na obrzeżach Tarnowa. W czerwcu 2022 r. fundacja „MOST” i Kościół Źródło przeniosły się do tego nowego obiektu o powierzchni ok 1000 metrów kwadratowych, dawniej domu weselnego, który zapewnił bardzo potrzebną przestrzeń do rozwoju i ekspansji działalności Fundacji. To nowoczesne miejsce stało się siedzibą fundacji, z której działa, aby rozszerzyć skalę swojej działalność.

MCS zapewniło również bardzo potrzebną przestrzeń, do rozwoju projektów edukacyjnych, magazynów pomocy humanitarnej, kawiarnii z salą bankietową i zapleczem kuchennym a także sal lekcyjnych i biur niezbędnych do prowadzenia działalności operacyjnej Fundacji. Międzynarodowe Centrum Społeczności (International Community Center) oferuje szereg wyjątkowych udogodnień, które zaspokajają różnorodne potrzeby naszej szerokiej społeczności. Obszerny parking zapewnia wygodne miejsce i dojazd dla odwiedzających. Centralnym punktem obiektu jest imponująca duża sala widowiskowa, mogąca pomieścić do 300 osób.

Ta wszechstronna przestrzeń służy jako dynamiczne miejsce spotkań dla wydarzeń społecznych, szkoleń, warsztatów, koncertów a także zgromadzeń kościelnych i konferencji. Dodatkowo sala bankietowa wraz z w pełni wyposażoną kuchnią industrialną stanowi idealne miejsce na organizację różnego rodzaju imprez i wydarzeń kulinarnych.

Obiekt posiada również obszerną powierzchnię magazynową, pozwalającą na efektywne przechowywanie odzieży, żywności i innych niezbędnych artykułów wspierających działania fundacji. Ponadto górny poziom budynku został starannie wykorzystany do wielu celów. Obejmuje awaryjne, krótkoterminowe zakwaterowanie, dzięki czemu fundacja może zapewnić tymczasowe zakwaterowanie potrzebującym. Pokoje te zostały starannie zaprojektowane, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo. Górna kondygnacja to również przestrzeń biurowa, ułatwiająca sprawne funkcjonowanie administracyjne i sprawną koordynację inicjatyw Fundacji MOST. Jako dowód zaangażowania, MCS oferuje dobrze wyposażoną kawiarnię, zapewniającą odwiedzającym ciepłą i zachęcającą przestrzeń do relaksu, nawiązywania kontaktów i delektowania się przekąskami i dobrą kawą.

Ponadto dostępne są sale lekcyjne do organizacji wydarzeń społecznych, programów edukacyjnych umożliwiając fundacji wzmacnianie pozycji rynkowej osób poprzez dzielenie się wiedzą i rozwijanie umiejętności miękkich. Międzynarodowe Centrum Społeczności jest symbolem upodmiotowienia, integracji i współczucia. Dzięki niezwykłemu zapleczu obiektu i strategicznej lokalizacji MCS służy jako katalizator pozytywnych zmian, sprzyjając integracji i oferując niezbędne wsparcie potrzebującym.

Zobacz film 

W miarę nasilenia się napływu uchodźców do  Polski, kierowani w nasze okolice początkowo znajdowali tymczasowe schronienie w prywatnych domach polaków, Domach Kultury i Remizach Strażackich zlokalizowanych w mniejszych miejscowościach na obrzeżach Tarnowa, a także w różnych obiektach należących gminy oraz miasta na terenie samego miasta.

Wkrótce po przybyciu uchodźców pojawiło się zapotrzebowanie na podstawowe artykuły pierwszej potrzeby, takie jak żywność, odzież, materace i podstawowe artykuły. Większość z tych przesiedleńców uciekła do Polski tylko zograniczonym dobytkiem, często podróżując pieszo i pozostawiając porzucone pojazdy wzdłuż głównych dróg. Rozpoznając ich najpilniejsze potrzeby, szybko zmobilizowaliśmy wysiłki, aby sprostać tym palącym potrzebom i zapewnić wsparcie uchodźcom.

Wesprzyj działanie 

Możesz wysłać płatność międzynarodową za pośrednictwem swojej
platformy bankowości internetowej.
IBAN – PL78 1050 1722 1000 0090 8139 3358
Kod BIC Swift – INGBPLPW
Nazwa konta – FUNDACJA „MOST ”
Adres – KAZIMIERZA PUŁASKIEGO 31/4, 33-100 TARNÓW