ednak coraz częściej  eventy organizowane są wyłącznie dla niepełnosprawnych i tylko z ich z udziałem, bez nagłaśniania. Udział pozostałych osób ogranicza się do roli organizatorów, gwiazd sportu czy wolontariuszy. Jakkolwiek są to osoby niezbędne i pożądane, to nie są w stanie one zwrócić uwagi opinii społecznej. TV nie pokazuje sportu niepełnosprawnych w zasadzie w ogóle.
Dzięki wspólnym imprezom sportowym dla każdego, osoby niepełnosprawne będą miały możliwość samorealizacji i przełamania barier, co poprawi ich jakość życia – np. w aspekcie ich zatrudniania. Osoby pełnosprawne natomiast, dzięki środkom masowego przekazu i osobom decyzyjnym oraz przede wszystkim uczestnictwu we wspólnych imprezach poznają lepiej środowisko  niepełnosprawnych.

 

ORGANIZATORZY:

Karolina Caruk, Zosia Jaskuła, Eryk Figiel, Kinga Simonyan – w ramach projektu „sprawni niepełnosprawni” (Olimpiada Projektów Społecznych „Zwolnieni z teorii”)

Fundacja „Bread of Life” Kalisz

Firma Baster Sp. z o.o. Kalisz – producent ziół i przypraw

CELE:
1.Integracja osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi uczestnikami biegu.  2.Zwrócenie uwagi na osoby niepełnosprawne, znoszenie barier społecznych.
3.Pozyskanie sprzętu rehabilitacyjnego i sportowego dla podopiecznych ŚDS TULIPAN w Kaliszu, na który voucher przekaże nieodpłatnie jeden z naszych sponsorów
4.Promocja aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia oraz biegania jako najprostszej formy ruchu.

UCZESTNICTWO:
Zgłoszenia dokonywane będą za pośrednictwem firmy Foxter-Sport. Link do zapisów —- >  https://foxter-sport.pl/bieg-tulipanow-2017   < ——-

Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy i niepowtarzalny numer startowy ze swoim imieniem.

Bieg jest przeznaczony dla wszystkich, bez względu na wiek.

Zamiast nudzić się w domu w leniwy niedzielny ranek przyjdź 29.10.2017 do kaliskiego parku i pokonaj dowolną ilość kilometrów w dowolny sposób. Możesz biec albo iść – sam, z rodziną czy z psem na spacer. Masz na to 1,5h 🙂 Za wspólnie przebiegnięte kilometry, jeden z kaliskich ośrodków otrzyma sprzęt sportowy i rehabilitacjny.

Przyjdź – otwórz oczy i serce na niepełnosprawnych!