Poznajcie Natalkę kilkumiesięczną wojowniczkę, bo właśnie tak każdy o niej mówi. Urodziła się 6 lutego 2022 roku ze złożoną wadą serca, lecz to nie był koniec. Natalka to dziecko z Zespołem Downa, które już w drugiej dobie życia musiała przejść operację niedrożności dwunastnicy. O tym, że urodzi się chora dowiedzieliśmy się w połowie ciąży lecz do  samego  końca wszystko było jedną wielką niewiadomą.

 

Od tamtego momentu zaczęła się prawdziwa walka na śmierć i życie. W dzień kobiet konsylium zakwalifikowało Natalkę do operacji serca. Jednak, aby operacja się odbyła Natalka musiała ważyć troszkę więcej. Na szczęście jej waga startowa była spora, więc z dnia na dzień przybliżała się do operacji ratującej życie. Dokładnie 22 marca dzień po Światowym Dniu Zespołu Downa odbyła się kolejna już operacja, tym razem na otwartym sercu.  Lekarz, który operował operacje podsumował w ten sposób, przećwiczyła nas. Niestety to naszej córeczce jeszcze życia nie polepszyło.

Jej stan nadal był ciężki lecz stabilny, potrzebna była kolejna operacja która odbyła się 20 kwietnia. Lekarze o operacji skwitowali to słowami- stan zadawalający.

Obecnie największy koszt to dojazdy do lekarzy specjalistów, ciągła rehabilitacja.