Wojtuś, to nasz 2 letni synek, który urodził się z Trisomią 21, czyli z Zespołem Downa. Zdiagnozowano również u niego chorobę Hirschsprunda, czyli niedrożność jelit. Z tego też powodu Wojtuś w 2 tygodniu życia przeszedł operację wyłonienia stomii.

W szpitalu spędził pierwszych 5 tygodni swojego życia. W trzecim miesiącu życia trafiliśmy na oddział onkologiczny, ponieważ lekarze zauważyli zmianę w główce. Potrzebny był rezonans głowy w znieczuleniu ogólnym. Okazało się, że w lewym wzgórzu główki widoczna jest niewielka zmiana malacyjna, która nie stanowi zagrożenia dla jego zdrowia.

W październiku 2020 roku Wojtek przeszedł poważną operację radykalną z brzuszno- kroczową resekcją odbytnicy, podczas której zamknięto również stomię.

Dwa miesiące później przeszedł kolejne dwa zabiegi w ciągu trzech dni. Wojtuś od urodzenia już kilkukrotnie musiał miał przetaczaną krew. Często występuje u niego stan zapalny w organizmie i niedobór żelaza. Nasz syn ma również problemy z jedzeniem. Dlatego też brakujące kalorie i witaminy musimy uzupełniać napojami proteinowymi , ponieważ spada na wadze. Wojtek skończył 25 mc, nie chodzi. 

Dlatego potrzebna jest intensywna rehabilitacja. Przez 5 znieczuleń ogólnych, 4 operacje i częste infekcje Jego organizm jest osłabiony, dlatego rozwój fizyczny trwa dłużej. Wojtek musi być pod opieką wielu specjalistów- chirurg, neurolog, neurologopeda, gastroenterolog, poradnia żywieniowa, rehabilitanci oraz wiele innych kontrolnych wizyt u różnych specjalistów.

Bardzo ważna jest dla niego rehabilitacja, żeby mógł zrobić ten pierwszy krok. Wojtek musi regularnie uczestniczyć w rehabilitacji, w zajęciach logopedycznych, sensorycznych. To one pomagają w Jego rozwoju, co mamy nadzieję, pozwoli mu być bardziej samodzielnych w przyszłości.

Zachęcamy do wsparcia naszego syna