Tak jak w świecie najpiękniejszy jest świat tak w życiu najpiękniejsze jest życie.

Do Przyjaciół, Znajomych i ludzi dobrej woli. Do Was wszystkich, dla których rzeczą oczywistą jest pomaganie w przetrwaniu trudnych chwil i cierpienia związanego z tą ciężką chorobą jaką jest RAK.

Organizujemy zbiórkę pieniężną dla Agaty Milanowskiej (Chludzińskiej) u której stwierdzono bardzo złośliwy nowotwór.

O swojej chorobie a raczej o tym, że « coś jest nie tak » dowiedziała się całkiem przypadkiem podczas rutynowej wizyty u lekarza. Ostateczne rozpoznanie otrzymała po operacji. A brzmiało ono: mało zróżnicowany surowiczy rak jajnika

W związku z długim, kosztownym i bardzo trudnym leczeniem postanowiłyśmy ją wesprzeć wspólnie z Naszymi bliskimi i bliskimi Naszych bliskich.

Agatka jest kochającą żoną Jaśka. Jest też czułą, troskliwą i dumną mamą swoich chłopaków: Olka i Tomka. Chłopcy powoli wkraczają w ich dorosłe życie.

I to właśnie teraz mamy potrzebują najbardziej. Agatka chciałaby móc doczekać chwil kiedy chłopcy założą swoje rodziny i uczynią z niej babcię.

Agata obecnie jest po operacji i dwóch chemiach (zostały jeszcze cztery). Aby zwiększyć swoje szanse na wyzdrowienie do tradycyjnej chemioterapii dołączono wspomagającą bardzo kosztowną terapię alternatywną. Ufamy, że Agatka wyzdrowieje bo wierzymy głęboko, że dzięki nam wszystkim będzie mogła kontynuować swoje leczenie.

Poznałyśmy się z Agatą w Poznaniu 32 lata temu. Dzieliłyśmy z nią stancję i to nie jedną. Dzięki tym spędzonym wspólnie dniom i nocom mamy cudowne i niezapomniane wspomnienia, które jeszcze teraz rozbawiają nas do łez.

Dobrze byłoby gdyby te łzy były powodowane tylko tymi chwilami „jazdy bez trzymanki” z lat naszej wczesnej młodości. Bo przecież ciągle jesteśmy młodzi i tyle wspaniałych i niezapomnianych chwil możemy jeszcze przeżyć wspólnie.

Mimo dzielącej nas liczby kilometrów, każda z nas wiedziała i wie, że są jeszcze te 2 pozostałe na które zawsze można liczyć.
Agatka mówi, że jesteśmy wariatki. Może ma racje. Nasze wariactwo pozwala nam wierzyć, że Agatka wyjdzie z tej choroby i że Wy wszyscy Nasi wspólni znajomi pomożecie jej przejść ten najgorszy okres w jej życiu.

Jesteśmy pewne, że Wy wszyscy dołożycie się do akcji zbiórki pieniężnej. Każdy grosz się liczy. Chcemy aby Agatka mogła skoncentrować się wyłącznie na dbaniu o swoje zdrowie i nie musiała myśleć o prozie życia jaką stanowi kasa.

Wszyscy Ci którzy znają Agatę wiedzą jaką jest cudowną osobą. A tym którzy jej nie znają muszą wystarczyć nasze słowa. Agatka to skromna, uprzejma i niesamowicie wrażliwa osoba… Jest po prostu piękną kobietą o pięknej duszy. Oddaną Mamuśką i żoną. Jeszcze nie babcią. Jeszcze nie kochającą teściową. Pozwólmy jej doczekać tych starczych przywilejów.

Jesteśmy Wam wdzięczne i z góry dziękujemy Tym wszystkim, którzy postanowiliście dołączyć do akcji pomocy Agatce.

Plany Agatki na dalsze życie są w Waszych rękach.

Ela Kocemba i Ania Polatynska