Miruś przyszedł na świat w marcu 2021 roku. Urodził się z wrodzonym zwężeniem zastawki aortalnej, o czym dowiedzieliśmy się w 5 dobie po chorobie. Wykonana balonoplastyka, która miała na celu poszerzenie zastawki, niestety się nie powiodła, więc lekarze zmuszeni byli wykonać zabieg plastyki zastawki aortalnej. Operacja przebiegła pomyślnie i Miruś mógł wrócić z nami do domu.

Trzy miesiące później Miruś trafił do szpitala z powodu ataku bakterii na zastawkę aortalną. Finalnie Mirusiowi musiały zostać wymienione dwie zastawki, a podczas jednej z operacji doszło do zatrzymania krążenia i uszkodzenia mózgu. Obecnie Miruś karmiony jest przez PEG, oddycha za pomocą rurki tracheotomijnej i wymaga regularnego cewnikowania.

Stan naszego synka może poprawiać się wyłącznie dzięki codziennej rehabilitacji i specjalistycznej opiece, obejmującej stały monitoring parametrów życiowych. Będziemy ogromnie wdzięczni jeżeli zechcą Państwo wesprzeć naszego synka w walce o zdrowie. Każdy państwa gest ma dla nas znaczenie, gdyż realnie wpływa na przyszłość Mirka.

Wdzięczni za pomoc
Rodzice Mirka