8 grudnia 2016 roku życie dziewiętnastoletniego Mateusza zupełnie się zmieniło. Absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu, student pierwszego roku wychowania fizycznego kaliskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, licencjonowany trener personalny, wcześniej radosny, pełen energii, chęci do działania, zawsze pomocny, kochający sport i z zamiłowaniem go uprawiający trafił do szpitala w Sieradzu po ciężkim wypadku samochodowym. Mateusz walczył o życie, każdy dzień był decydujący. Obrzęk mózgu, stłuczenie mózgu, złamanie kości podstawy czaszki, złamany nos, stłuczenie płuc, odma opłucnowa, złamanie trzonu kości udowej lewej.

Mateusz znajdował się w śpiączce Pewnego dnia zaczęła spadać hemoglobina. Była przetoczona krew. Przyjaciele i znajomi Mateuszka zaczęli rozpowszechniać informacje dotyczącą oddawania krwi. W tym momencie doświadczyliśmy małego cudu, ponieważ ogromna ilość krewnych, znajomych i zupełnie obcych dla Mateusza osób oddała bardzo dużo krwi.

W tym momencie doświadczyliśmy małego cudu, ponieważ ogromna ilość krewnych, znajomych i zupełnie obcych dla Mateusza osób oddała bardzo dużo krwi na terenie całego kraju.

W trakcie wybudzania ze śpiączki Mateusz zaczął robić małe postępy. Pierwszym krokiem było to, że ruszał delikatnie mięśniami twarzy. Obrzęk mózgu ustępował! Następne kroki: ruszanie ustami, otwieranie oczu, ściskanie ręki, a później jej podnoszenie wywoływały wiele radości.

Obecnie Mateusz znajduje się nadal na Oddziale Intensywnej Terapii Wojewódzkiego Szpitala w Sieradzu. Po unormowaniu się jego stanu został poddany operacji zespolenia kości udowej, która przebiegła bez komplikacji. Zespół lekarzy i rehabilitantów nieustannie dba o zdrowie i szybki powrót Mateusza do o zdrowie i szybki powrót Mateusza do pełnej sprawności.

Niestety leczenie w szpitalu nie wystarczy. Potrzebna jest długotrwała i specjalistyczna rehabilitacja. Chęć walki i samozaparcie to cechy idealnie pasujące do Mateusza. Wierzymy, że dzięki nim szybko wróci do pełni sił i już niedługo będziemy mogli normalnie z nim porozmawiać, spędzić czas tak jak robiliśmy to przed wypadkiem. Niestety rehabilitacja i pielęgnacja Mateusza będzie wiązała się z dużym nakładem finansowym, dlatego prosimy o Państwa wsparcie.

Z wyrazami szacunku Rodzina i najbliżsi Przyjaciele