Wygląda na to, że po raz kolejny nastąpiła wznowa i muszą zawalczyć po raz trzeci. Chłoniak nie odpuszcza… Proszę o udostępnianie zbiórki Mateusza oraz wspomaganie choć małymi wpłatami zbiórki na dalsze leczenie. Mateusz jest oporny na chemię i tradycyjne leczenie Zbieramy na to badanie-ktore pomoze nam stwierdzic stan zdrowia syna i na jakim etapie jest choroba-niestety badanie jest to nierefundowane-koszt badania 6500 zl-bardzo dziekujemy za pomoc!
!Na Czym Polega Badanie PET/MR
Urządzenie o nazwie Biograph mMR, jest połączeniem pozytonowej tomografii emisyjnej (PET) z rezonansem magnetycznym (MR). Wykorzystuje ono jednocześnie dwa różne zjawiska do dokładnej diagnostyki przede wszystkim zmian nowotworowych, ale również wielu jednostek chorobowych z zakresu m.in. onkologii, kardiologii, neurologii oraz chorób zakaźnych.

Moduł PET bada funkcjonuję narządów człowieka śledząc przemianę materii oraz ruch radioaktywnego znacznika chemicznego, który jest podawany dożylnie dla pacjenta. Najczęściej stosowaną substancją jest fluorodeoksyglukoza (FDG) znakowana pierwiastkiem promieniotwórczym Fluorem 18 i gromadzi się w zmianach chorobowych przebiegających ze wzmożonym metabolizmem glukozy.

Moduł MRI wykorzystuje fale radiowe i pole magnetyczne do tworzenia szczegółowych, dokładniejszych niż w tomografii komputerowej (CT) obrazów wewnętrznych części ciała, takich jak tkanki miękkie, narządy i kości, dzięki czemu można wykryć nawet niewielkie zmiany nowotworowe, niewidoczne podczas innych badań obrazowych. Badanie (MR) dostarcza również szczegółowych informacji o miejscu gromadzenia się radioznacznika.

Za pomocą tego skanera można zrobić jednoczesne badanie PET i MR przy użyciu dużo mniejszych dawek promieniowania niż PET – CT (tomografii komputerowej). Jest to najnowocześniejsze urządzenie diagnostyczne za pomocą, którego można wykonać jedno badanie zamiast dwóch