Urodziła się z niedotlenieniem mózgu, którego konsekwencją są mikro neurologiczne uszkodzenia mózgu, a w efekcie epilepsja skrytopochodna, ADHD, nadwrażliwość słuchowa, problemy z koncentracją i koordynacją ruchów, czyli upośledzenie umysłowe. Wymaga codziennej, stałej pomocy przy podstawowych czynnościach, ale dzielnie próbuje sobie z tym radzić.
Najważniejsza jest dla niej intensywna rehabilitacja. Prowadzimy ją we własnym zakresie, zarówno w warunkach domowych jak i prywatnych gabinetach lekarskich i rehabilitacyjnych. Mimo sporego obciążenia zajęciami, Małgosia ma dużą motywację i ćwiczy bardzo chętnie. Dzięki temu w ciągu ostatnich lat poczyniła duże postępy i jej sprawność jest na przyzwoitym poziomie. Niestety, rzeczywistość wygląda tak, że są to „trzy kroki naprzód, a dwa w tył”, dlatego przed nią jeszcze wiele lat ćwiczeń i treningów. Niestety, taka intensywna rehabilitacja jest bardzo kosztowna. Trwa od lat, a to ogromny wysiłek finansowy.

W najbliższym, możliwym czasie chcielibyśmy zorganizować Małgosi turnus terapeutyczny z delfinami. Delfinoterapia to jedna z uznanych, choć kontrowersyjnych metod, które pomagają osobom z niepełnosprawnościami umysłowymi. Prowadzą je różne ośrodki na Świecie, a w Europie w Hiszpanii, Grecji, Turcji i Ukrainie. Niestety, koszt takiego przedsięwzięcia (zabiegi, pobyt z opiekunami, przelot) to kwota około 40 000PLN i jest po za naszym zasięgiem, dlatego zwracamy się z gorącą prośbą do Państwa o wsparcie finansowe, które pomoże nam zrealizować program terapeutyczny. Bez Państwa pomocy rehabilitacja naszej córeczki jest niemożliwa.