Kamila ma 15 lat i wiele planów na przyszłość. Ma szczególny talent do rysowania, zdarza się jej też tworzyć komiksy i projekty ubrań. Kamila zawsze bardzo lubiła sport, a szczególnie interesuje ją łyżwiarstwo i jest świetną łyżwiarką.             

 

Na początku marca 2019 miał miejsce nieszczęśliwy wypadek.

 Podczas nauki Kamila mieszkała w szkolnej bursie. Po rozmowie z mamą i chciała iść się kąpać. Kamila wyciągała coś z szafy, gdy nagle ta na nią runęła, wielka stara szafa. Próbowała utrzymać mebel, ale kręgosłup nie wytrzymał, zwinęła się w pół, a olbrzymia szafa wylądowała na niej.  Ból w plecach, brak czucia w kończynach dolnych, brak możliwości poruszania. Panika , strach i łzy, co będzie dalej. 

 Przedstawiono diagnozę- złamanie z przemieszczeniem kręgosłupa, zwężenie kanału kręgowego i  uraz rdzenia kręgowego w ciężkim stopniu. Po 4 dniach Kamila przetransportowana została do Naukowo- Badawczego Instytutu Ortopedii im. G.I.Turnera gdzie przeprowadzona została kolejna operacja. Kamila wylądowała na wózku.

 

 Przez ostatnie 8 miesięcy Kamila z pomocą wspaniałych rehabilitantów zaczęła już nawet stawiać pierwsze kroki. Są to kroki nadziei na powrót do pełni sił, ale droga przed nami jeszcze długa.

 

Udało się nam znaleźć Kamili miejsce w ośrodku w Osielskach, gdzie wspaniała ekipa rehabilitantów pomaga powrócić jej do pełnej sprawności. Jest to miejsce gdzie dają mocny wycisk, ale Kamila się tego nie boi, nigdy nie bała się ciężkiej pracy. Widać tego efekty, niestety przed nami jeszcze długie lata rehabilitacji i kolejna operacje.

 Każdy krok Kamili cieszy innych, którzy chcą aby mogła w przyszłości stawiać samodzielne kroki, spełnić swoje marzenia o nauce za granicą,  o wystawie swoich prac , a może i tak jak kiedyś pokaże nam jak się robi piruety na łyżwach, które świetnie jej wychodziły i będą wychodziły jeśli jej pomożemy.

 

  Z podziękowaniem.