W trakcie trwania ciąży dowiedzieliśmy się, że Bolek ma rozszczep wargi i podniebienia, dlatego przyszedł na świat w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie 7 września 2016. Tam okazało się, że ma ubyątek międzyprzedsionkowy, wrodzoną wadę serca.
Na szczęście wada ta nie wymagała operacji, jednakże wpływała na odwlekanie operacji wargi i podniebienia. Do 3. roku życia Bolek był pod opieką kardiologa. Po ukończeniu przez niego 3 roku życia mogliśmy zatem wreszcie podjąć starania, by operacja Bolka mogła się odbyć. Jednakże ze względu na częste infekcje, które przechodził oraz liczne i poważne problemy zdrowotne naszego starszego syna, nie mogliśmy doprowadzić tej sprawy do szczęśliwego finału.

Chcielibyśmy jednak, by Bolek mógł cieszyć się pełnią zdrowia, którą może mu zapewnić wieloetapowe leczenie operacyjne. Obecnie pierwsza operacja odbędzie się już nie długo bo 29.10 po której Bolek będzie pod opieką specjalistów: chirurga, ortodonty, audiologa i foniatry, logopedy.
Nasza sytuacja, w której dzieci wymagają bardzo różnego leczenia i opieki wielu specjalistów, jest bardzo trudna. Zapraszamy do zapoznania się z historią Dawida, brata Bolka.