Pożar w kamienicy przy ulicy Wodnej w Kaliszu wybuchł w poniedziałek, 17 sierpnia około godziny 8.40. Na miejsce skierowano sześć zastępów gaśniczych z PSP w Kaliszu oraz jednostek ochotniczych w terenu miasta.

– Do pożaru doszło w budynku wielorodzinnym, czterokondygnacyjnym. Zapaliło się pomieszczenie w lokalu mieszkalnym na parterze. Ogień został sprawnie ugaszony i nie rozprzestrzenił się na dalsze pomieszczenia, jednak występowało duże zadymienie klatki schodowej i tym samym była utrudniona ewakuacja dwóch osób mieszkających powyżej. Musieliśmy oddymić klatkę schodową i dopiero bezpiecznie ewakuować te osoby – mówi mł. bryg. Sławomir Kotoński, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu.

Z mieszkania, w którym doszło do pożaru sam ewakuował się ojciec z dwójką dzieci. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Z palącego się mieszkania strażacy wynieśli butlę gazową, która stanowiła dodatkowe zagrożenie. Na razie nie wiadomo co było przyczyna pożaru. Będzie to ustalał biegły.

– W wyniku pożaru zniszczeniu uległy dwa pomieszczenia w mieszkaniu, w którym doszło do pożaru. Poza tym, większych strat nie ma – dodaje komendant.

Kamienica, w której wybuchł pożar jest w połowie własnością miasta, a w połowie osób fizycznych. Zarządza nią Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Kaliszu.

– Spaleniu uległo jedno mieszkanie. Ojciec z dwójką dzieci znalazł schronienie u innej osoby. W tej chwili nie ma więc potrzeby zabezpieczenia mieszkania dla tej rodziny. Jeżeli będzie taka potrzeba, to oczywiście będziemy działać – powiedział Janusz Sibiński, zastępca naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miasta Kalisza.

W spalonym mieszkaniu mieszkał ojciec samotnie wychowujących dwóch synów w wieku 4 i 6 lat. Rodzina straciła między innymi ubrania. Ogień strawił też zabawki

źródło https://kalisz.naszemiasto.pl/pozar-w-kaliszu-plonelo-mieszkanie-przy-ulicy-wodnej-w/ar/c1-7853817?fbclid=IwAR0pvzVm1B-bXT1tDqxCb_Z1A1xg18erhtN8SOH8F1iWo2lbXbDP6hqpXqA