Pomóż mi walczyć z narastającą niepełnosprawnością fizyczną oraz upośledzeniem funkcji poznawczych.

Mam na imię Mariusz. Od dziewięciu lat choruje na Stwardnienie Rozsiane.

W moim przypadku choroba przejawia się w zaburzeniu widzenia, osłabieniem siły mięśniowej, trudnościami w poruszaniu się, w koordynacji ruchowej i utrzymaniu równowagi.

Niepokojące są powtarzające się i bolesne uczucia sztywności oraz skurcze mięśni, a uporczywy ból występuje zwykle w nogach. Dokuczliwe jest też uczucie przewlekłego osłabienia i zmęczenia.

Jednym z wczesnych objawów SM są również zaburzenia poznawcze, częste są problemy z pamięcią i koncentracją, występują też zaburzenia nastroju. Mam zdiagnozowane zaburzenia depresyjno – lękowe. Najbardziej obawiam się kolejnych rzutów choroby.

Z każdym nowym rzutem dochodzą kolejne dolegliwości i ograniczenia. Celem leczenia modyfikującego przebieg stwardnienia rozsianego jest spowolnienie rozwoju choroby, zmniejszenie częstości rzutów oraz zwolnienia tempa narastania niesprawności. Z powodu choroby zostałem sam, opuściła mnie żona.

Nie mam osób które mogłyby mi pomagać, jedyną pomoc uzyskuje od brata, który poświęca mi czas w miarę możliwości, sam jednak ma ciężko chorą córkę. Bardzo proszę o Państwa pomoc i drobne wpłaty. Każda najdrobniejsza wpłata to dla mnie cenna możliwość korzystania z rehabilitacji czy zakup leków oraz produktów CBD.

Tej choroby nie da się wyleczyć. Można jednak zmniejszyć dolegliwości oraz poprawić w niewielkim stopniu komfort jakże trudnego życia.

Dziękuję z całego serca, każdemu dobremu Aniołowi