Zuzia to wcześniak z 34 tygodnia-ciąży bliźniaczej. W swoim krótkim życiu przeszła przez martwicze zapalenie jelit, niewydolność oddechową, zakażenie krwi, małopłytkowość, niedokrwistość, cholestazę wątrobową.

W wieku 2 lat zdiagnozowano mózgowe porażenie dziecięce. Ta diagnoza była dla nas jak wyrok… Świat się nam zawalił, ale wiedzieliśmy, że nie możemy się poddać, bo córeczka nas potrzebuje. Zaczęliśmy walkę o lepsze jutro dla naszego dziecka. Jeździliśmy po całej Polsce i szukaliśmy pomocy. W końcu zrozumieliśmy, że mózgowe porażenie to nie koniec świata. Intensywna rehabilitacja, wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne czy wizyty u specjalistów pochłonęły wszystkie nasze oszczędności, ale widząc rezultaty w rozwoju naszego dziecka, byliśmy najszczęśliwsi na świecie.

Kiedyś powiedziano nam, że nasze dziecko nie będzie nawet samodzielnie siedziało, jednak w wieku 4 lat Zuzia samodzielnie usiadła! Wtedy uwierzyliśmy, że to, co robimy, naprawdę ma sens! Po roku Zuzia zaczęła raczkować! Nie było to do końca poprawne raczkowanie, ale cieszył nas każdy malutki krok w przód!

Dzisiaj Zuzia ma już 11 lat i wiemy, że nigdy nie będzie samodzielnie chodziła, ale jako jej rodzice zrobimy wszystko, aby Zuzia miała jak najlepszy start w dorosłe życie… Córka jest opóźniona w rozwoju psycho-motorycznym.

Mówi zrozumiale tylko kilka wyrazów, co utrudnia komunikacje. Zuzia jest pod stałą opieką rehabilitantów, logopedy, psychologa, ortopedy, neurologa.

Wspomaga swój rozwój poprzez dodatkowe zajęcia takie jak dogoterapia, felinoterapia, hipoterapia i aquaterapia. Zuzia robi stałe postępy dzięki mozolnej pracy wielu specjalistów, uporowi swoich rodziców, a przede wszystkim swojej wielkiej chęci do życia!

Leczenie naszej córki nie jest tanie.

Dlatego zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc finansową dla Zuzi. Potrzebujemy pomocy, ponieważ koszty dalszego leczenia i rehabilitacji znacznie przekraczają nasze możliwości finansowe. Prosimy, dołącz do grona tych wszystkich, dla których los Zuzi nie jest obojętny!

Rodzice Zuzi

Tekst  napisany przez rodziców