Staś urodził się z Zespołem Downa. Przez jego dodatkowy chromosom miłości, nasz synek wymaga wsparcia, jakiego nie potrzebuje zdrowe dziecko. Zdajemy sobie sprawę, że wada genetyczna naszego synka to nie wyrok. Wiemy, że poziom funkcjonowania dzieci z Zespołem Downa zależy nie tylko od ich potencjału, ale także od tego, ile czasu i pracy inwestuje się w ich rozwój.

Staś zaczął być rehabilitowany bardzo wcześnie, już w 2 miesiącu życia. Pomogło mu to pokonać wiele przeszkód, jednak przed nami cały czas bardzo długa droga. Staś jest pod opieką wielu specjalistów (neurologa, endokrynologa, okulisty, audiologa, kardiologa, dietetyka) oraz terapeutów (fizjoterapeuty, pedagoga, logopedy, terapeuty SI). Nasz synek nie jest skazany na niepełnosprawność, z którą nie można nic zrobić. Może z nią skutecznie walczyć.

Staś jest w takim wieku, że stała i intensywna rehabilitacja doskonale pobudza jego rozwój psychoruchowy. Sprawia, że będzie mógł osiągnąć wysoki poziom rozwoju zarówno psychicznego jak i fizycznego. Koszty leczenia wzrastają z roku na rok. Walka o zdrowie dziecka wymaga oprócz siły, również nakładów finansowych.
Dlatego musimy Was prosić o pomoc. Wierzymy w to, że każda złotówka ma moc pomagania.
Serdecznie dziękujemy za wsparcie i serce.
Rodzice