Konsekwencjami udaru u Laury jest niedowidzenie(uszkodzenie korowe)oraz niedowład połowiczy prawostronny. Prócz tego w wieku 6 miesięcy zdiagnozowano u Laury padaczkę lekooporną tzw. Zespół Westa. Pomocne początkowo okazały się leki przeciw padaczkowe,lecz na krótko. Kolejnym etapem leczenia ataków była kuracja sterydowa ,trwająca pół roku. W trakcie sterydoterapii ,ataki ustąpiły, choć skutków ubocznych było wiele. Obecnie Laura jest na lekach przeciw padaczkowych, które przyjmuje dwa razy dziennie już od około 3 lat.
Laura nie chodzi, nie siedzi. Jest opóźniona psycho-ruchowo. Jest systematycznie rehabilitowana. Jest również pod stałą kontrolą: logopedy, neurologa, okulisty, rehabilitanta.

Laurka porusza się na wózku z pomocą osób trzecich. Ze względu na to , że jest ona dużym dzieckiem na swój wiek<ma 4 lat>wózek, który posiada jest na nią  zamały.

Dlatego też, zwracamy się o pomoc do ludzi dobrej woli w zakupie nowego wózka. O refundacje z NFZ ,możemy się starać dopiero za rok jak Laura skończy 5 lat.