Proszę nie odrzucaj mojej prośby. Przeczytajcie. Piszę  ją od serca. wieczorem (godz. 2ż:30) gdyż już śpi moja córka Monika. Piszę  odręcznie, poproszę kogoś o przepisanie. gdyż nie jestem jeszcze tak obyta z komputerem, aby móc samodzielnie go napisać. Moja córka Monika.jest niepełnosprawna od urodzenia. 

Sprawowanie opieki nadcórką  Moniką  daje się  mocno we znaki. Monika ma 38 lat, porażenie mózgowe, niepełnosprawność intelektualną w stopniu głębokim. niedowład czterokończynowy, nie mówi, nie zgłasza potrzeb fizjologicznych. Mimo tego jest całym moim światem. Troska o słabych i schorowanych jest mi bardzo bliska. Konieczność trudnej i uciążliwej opieki nad chorym dzieckiem zmotywowała mnie i moje koleżanki do założenia Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Opalenicy (zmienia się nazwa stowarzyszenia)

Jestem bardzo szczęśliwa, ze osoby z niepełnosprawnością mają swoje miejsce na Ziemi. Na nrojej głowie spoczywa cała opieka nad Moniką. Mąż Andrzej choruje na POCHP,  początki astmy oskrzelowej. skierowanie do szpitala na zabieg endoprotezy z powodu skoliozy odcinka lędźwiowego kręgosłupa (II grupa inwalidzka). Jesteśmy rodzicami starymi.podupadliśmy na zdrowiu  opiekując się Moniką. O odpoczynku nie ma mowy. Całą moją energię  i wysiłek skupiłam na Monice. W ośrodku.do którego uczęszcza  odbywają się zajęcia z fizjoterapeutą, na Narodowy Fundusz Zdrowia tez jest rehabilitowana. Bardziej sprawna córka będzie mniejszym ciężarem dla nas i poprawi swój stan zdrowia, ale żeby Monika mogła wydostać się z domu musimy 

 

Schody bariera nie do przejścia 

 

Naszym marzeniem jest zamontowanie windy, platformy do mieszkania na I piętrze. Monika waży 60 kg a my jesteśmy w podeszłym wieku.

Również dojazd do leczenia specjalistycznego wiąże się z dużym problemem. trzeba pokonać 14 stopni aby wydostać się z domu. Zakup windy/platformy ułatwiło by nam trochę itak bardzo ciężkie życie. Koszt zakupu i zamontowania  windy/platformy to wydatek około 40 000.00 zł. Taka kwota przekracza nasze mozliwości finansowe. Mamy bardzo niskie dochody – załączniki. Bardzo proszę w imieniu  naszym i naszej córki Moniki o wsparcie finansowe w zakupie windy/platformy.

 

Dziękujemy za poświęcony czas, rodzice Moniki