U Agnieszki zdiagnozowano w lutym 2020 roku SLA (Stwardnienie Zanikowe Boczne), choruje od 2019r. kiedy stwierdzono u niej Zespół Arnolda Chiariego (przeszła wtedy 3 operacje głowy).
Obecnie Agnieszki życie toczy się na wózku.
Jej ciało jest bezwładne. Pracują tylko mózg i oczy. Cyberoko to źrodło poruzumiewania się z rodziną. Dzięki temu powie córeczce Agatce, że ma odrobić lekcje, Adriankowi, żeby poszedł do kościoła na Mszę, by mógł dobrze przygotować się do przyjęcia I Komunii Świętej. Poprosi Antka aby pomógł tacie w obrządku.
Porozmawia z dorastającą Amelią o jej problemach i przypomni mężowi, na której półce położył dokumenty. Potwierdzi jak ich wszystkich bardzo kocha!
Dzięki cyberoku pocieszy mnie, gdy użalam się nad sobą i powie co tak naprawdę w życiu jest najważniejsze.
Ostatnio powiedziała, że marzy o tym by móc sama zwyczajnie podrapać się, poprawiać spadający kosmyk włosów, zaparzyć sobie kawę i móc jechać z całą rodziną do swoich rodziców do rodzinnego domu.

Niestety, nie dajemy już rady przełożyć jej bezwładnego ciała do nieprzystosowanego do tego ich osobowego samochodu.
Dzięki Wam drodzy darczyńcy, Agnieszka ma wykończony dom, łazienkę dostosowaną do swoich potrzeb, ma ćwiczenia logopedyczne, które wspomogą jej oddychanie i podtrzymują słabnący odruch gryzienia.

Ma również rehabilitację, dzięki którym jej napięte mięśnie rozluźniają się a ćwiczenia rozciągające zmniejszają uczucie bólu.
Z całego serca Wszystkim za wszystko dziękujemy.

Dobro wraca. Wierzę w to! Aga